AKCE

Ferratový kurz Hohe Wand a Rax Alpen, Rakousko

O akci

Nedaleko Vídně se nachází hodnotná oblast pro všechny outdoorové nadšence, turisty. Od Brna snadno dostupné a pro aktivity jako horská turistika, běh, zajištěné stezky, skalní lezení, cykloturistika atd. Nás budou zajímat ty nejlepší ferraty která oblast nabízí, nebo alespoň některé z nich, které stihneme přelézt. Horská ferrata Hans von Haidsteig, i oblíbená a těžší HTL Steig. 

Součástí akce bude důkladné procvičení i teorie pohybu na zajištěných cestách. Veškeré vybavení na ferraty které budete potřebovat vám rád zapůjčím. 

Termíny: 

11. - 13.5.2018

Základní Cena: 2 500Kč při minimálním počtu 3 účastníků (Zálohou 50% z ceny si závazně rezervujte své místo na akci) help 

 

Info

Pro koho je akce určená: Pro všechny kteří si přejí vyzkoušet zajištěné cesty, mají nějakou minimální zkušenost s pohybem v horách a odpovídající kondici. Vhodné pro méně aktivní sportovce avšak počítat s tím, že zajištěné cesty prověří vaši odvahu pohybu ve výškách, proto lidé se sebemenší závratí, nejsou vhodnými adepty.

Na akci nepotřebujete vybírat dovolenou a přesto si odnesete skvělé zážitky.

Počet účastníků: 1-10

Doprava: společně autem z Brna ( osmimístný klimatizovaný Ford Transit )

Ubytování: Jedna noc ve stanu v kempu

Stravování: Zajišťuje si každý sám, příležitostně lze krátce občerstvit na některé z vrcholových chat

 

Program

První den (sobota), po příjezdu na místo se nám nabízí několik krásných zajištěných cest:

HTL Steig D/E  

Wildenauersteig D/1+

Gebirgsvereins kl. D

Při zdatné skupince vybereme další z ferrat. 

Po náročném dni postavíme stany na nedalekém ofic. tábořišti Höhe Wand Blick Camp (poplatek za stan cca 12EUR)

Druhý den se sbalíme a přejedeme autem do obce Prein an der Rax a na parkoviště, odkud nastoupáme lesem pod stěnu s nástupem ( 2,5 km, 500m stoupání) velmi oblíbené horské ferraty Hans von Haidsteig C/D, kolem sošky Černé Madony na vrchol Preiner Wand 1783m.n.m. s vrcholovým křížem. Odtud k chatě Seehütte, kde se můžeme občerstvit a dolů zpět k autu (4,5km 950m klesání).

Následně návrat do Brna.
IMG_2184

Náročnost

Náročnost: - mírně náročná. Podle složení skupiny začneme ferratou obtížnosti A, dopracujeme se k D/E s možností překonat krátkou ale velmi výživnou ferratu Bluttspur E. Následně zůstaneme u obtížností klasifikace C/D. Výstupy obsahují překonání celkem 610 výškových metrů (podle domluvy a složení skupiny), a celodenní pohyb.

Více o obtížnosti ferrat

IMG_2095

Vybavení

Oblečení a obuv do horského terénu, batoh

Dále doporučuji: sluneční brýle, opalovací krém, tenkou čepici či šátek, láhev na vodu min. 2litry, osobní lékárničku a léky, fotoaparát, kožené rukavice bez prstů či jiné vhodné ferratové rukavice, 1x HMS karabina, jídlo vhodné na celodenní tůru, vařič+nádobí, spacák, karimatka, stan (na dvojici)

Povinné vybavení: Ferratový set - horolezecká přilba, ferratová brzda, prsní úvazek s plochou smyčkou, sedací úvazek, čelovka

IMG_1963