AKCE

Výstup na Grossglockner 3798m.n.m

O akci

Nejvyšší vrchol Rakouska a dominanta NP Vysoké Taury, nejrozsáhlejšího alpského parku vůbec. Výstup je považován za to nejkrásnější co můžete v Rakousku absolvovat jak díky náročnosti tak i díky výhledům.

Výstup který zahrnuje vše co vysokohorská turistika nabízí. Přechod ledovce, skálu, led, exponovaný terén. Zde zůročíme vše co jsme se naučili na menších kopcích. Tůra vyžaduje jistý krok v mačkách, práci s cepínem i postupové jištění. Navíc je tůra poměrně dlouhá a v terénu strávíme 10 i více hodin. Před touto akcí doporučuji absolvovat výstup na Hoher Dachstein.

Termín: 24. - 27.8. 2017 OBSAZENO

Základní Cena: 4000 Kč při minimálním počtu 3 účastníků (Zálohou 50% z ceny si závazně rezervujte své místo na akci) help

2013-08-10-741

 

Info

Pro koho je akce určená: Pro turisty kteří mají zkušenosti s vysokohorským terénem a alespoň minimální zkušenosti s lezeckým pohybem.

Počet účastníků: 1-4 (omezený)

Doprava: společně autem z Brna ( osmimístný klimatizovaný Ford Transit )

Ubytování: Tři noci na horské chatě Stüdlhütte 2801m, pro členy Alpenverein 12EUR/os/noc pro nečleny dvojnásobek (pojištění AV doporučuji nejen kvůli slevám). Noclehárně jsou deky, nutná je hygienická spací vložka tzv “bílá paní” (pořídíte v každém outdoorshopu). K dispozici je toaleta, pitná voda, sprcha

Stravování: Zajišťuje si každý sám. Lze se najíst na horské chatě s cenami cca 12EUR za oběd a 10EUR snídaně. Horká voda na čaj za poplatek. Pokud si budete chtít vařit tak vlastní nádobí a vařič venku před chatou.

2013-08-09-731

 

Program

První den, odjezd z Brna v 7:00, směr Salzburg, Kaprun do městečka Kals am Grossglockner a dále na parkoviště u hotelu Lucknerhaus 1918m odkud pokud budeme mít štěstí spatříme obra Grossglockner. Připravíme se a vyrazíme s batohy stoupáním až po chatu Stüdlhütte 2801m kde se ubytujem.

Pátek je den kdy se aklimatizujeme krátkými výstupy, proběhne také instruktáž ohledně trasy a praktické nácviky, můžeme si užít prostředí, fotit a sbírat síly.

V sobotu ještě před svítáním vyrazíme na vrchol tzv. “normálkou” kolem chaty Erzherzog Johann Hütte 3454m.n.m. a dále přes ledovcový svah Glocknerleitl na Kleinglockner a přes rozsedlinu Obere Glocknerscharte na Grossglockner. Tato cesta je považována za nesnadnější výstupovou a sestupovou cestu, částečně jsou zde pevné zajišťovací body, obtížnost II. UIAA (snadný lezecký terén)

Po výstupu stejnou cestou zpět na chatu.

Neděle po vydatném spánku sestup k autu a cesta zpět do Brna.

V případě zdatnější skupiny lze vynechat aklimatizační den a akci podniknout pátek-neděle. V případě zájmu lze sestavit individuální program např. pátek výstup normálkou a sobota na vrchol hřebenem Stüdlgratt (výstup v nejtěžším místě IV.UIAA, místy jistící prvky), zde již bez mých průvodcovských služeb protože terén Stüdlgrattu ofic spadá pod kompetenci horských vůdců UIAGM.

dsc_0113

 

Náročnost

Náročnost: 4 - těžká. Náročnost způsobená vyšší nadmořskou výškou, obtížností terénu.

2013-08-10-760

 

Vybavení

Oblečení (kvalitní funkční oblečení), obuv do zimního horského terénu, batoh, nepromokavé návleky, tenkou čepici pod helmu, rukavice.

Dále budeme potřebovat: sluneční či ledovcové brýle , termoska, čelovka, kdo má vlastní tak sedací úvazek, odsedávací smyce, 2xHMS karabina, horolezecká helma, mačky, cepín, slaňovací pomůcku.

Dále opalovací krém, lahev na vodu, jídlo na celodenní tůru. V případě že budete vařit tak vlastní vařič, nádobí.

Po domluvě zapůjčím.

2013-08-10-748