AKCE

Zimní přechod hřebene Jesníků

O akci

Pro ty kteří chtějí dobrodružství a zážitek za kterým se nemusí jezdit daleko, jsem připravil zimní sněžnicovou přechod Jeseníků se dvěma nocemi ve stanu za pravých zimních podmínek.

Z Brna vyrazíme v pátek odpoledne a první část trasy tak projdeme s čelovkami což je již samo o sobě velký zážitek. Pokusíme se překonat část hřebene podle zdatnosti skupiny - trasu určím předem. Z trasy se dá v případě nutnosti bezproblémů sejít na několika místech. V případě zájmu lze absolvovat i na skialp lyžích. 

Termín: 19. - 21.1.2018

Základní Cena: 2000 Kč při minimálním počtu 3 účastníků (Zálohou 50% z ceny si závazně rezervujte své místo na akci) help

 

Info

Pro koho je akce určená: Pro všechny kteří si přejí zažít zimní podmínky na horách (oblast Jeseníků je známá svým dlouhým chladným obdobím), chtějí si osvojit pohyb se sněžnicemi, vyzkoušet si zimní stanování. Akce je vhodná i pro ty kteří chtějí začít se skitouringem a místo sněžnic se vybaví lyžemi.

Počet účastníků: 1-10

Doprava: společně autem z Brna ( osmimístný klimatizovaný Ford Transit ), vlak

Ubytování: Dvě noci ve vlastním stanu, kdo chce tak v záhrabu, bivaku.

Stravování: Zajišťuje si každý sám. Najíst se můžeme po cestě na Švýcárně - bude upřesněno. 

 

Program

První den (pátek), podvečer odjezd z Brna, směr Ramzová/Ostružná kde zaparkujeme Nastoupáme směrem na hřeben k vrcholu Šerák 1351m.n.m., dále po hřebeni směrem na Keprník 1423m kde v jeho blízkosti postavíme stany. Etapa cca 10km. Stoupání 800m.

Druhý den podle zdatnosti skupiny a podmínek - překonáme Červenohorské sedlo, dále směr chata Švýcárna na oběd a kousek zpět do lesa najít místo pro stan. Etapa 12km. Stoupání 500m.

/Pokud se rozhodne pro snažší variantu, vynecháme trasu směr na Švýcárnu a zůstaneme v masivu Keprníku - vystoupíme na Červenou horu 1333m, Vozku 1377m a postavíme stany po cca 10-13km chůze. Sestup pak v neděli zpět do Ostružné cca 6km k autu./

Třetí den výstup na Praděd 1491m.n.m. a sestup do Kout nad Desnou (přes Divoká důl) na vlak a cesta zpět k autu (2,5 hod s přestupy). Varianta bez výstupu na Praděd 9,7km. S výstupem 14km.  

Náročnost

Náročnost: 2 - středně náročná. Větší náročnost může být způsobena nepříznivým počasím, větrem. Budeme se pohybovat po otevřeném hřebeni. Náročnost nezvyšuje zimní táboření pokud budeme dobře vybavení!

Vybavení

Oblečení (kvalitní funkční oblečení), kukla na obličej a obuv do zimního horského terénu, batoh, lyžařské brýle

Dále budeme potřebovat: lyžařské nebo alespoň sluneční brýle, jídlo vhodné na celodenní tůru, vařič+nádobí, zimní spacák, karimatka, stan (na dvojici), sněžnice (po domluvě zajistím), lyžařské hůlky (skládají turistické s širokým talířkem, termoska, čelovka, náhradní funkční oblečení, náhradní ponožky (vlna), náhradní rukavice.