AKCE

Sněžnicový přechod Králický Sněžník

O akci

Pro ty kteří chtějí dobrodružství a zážitek za kterým se nemusí jezdit daleko, jsem připravil zimní sněžnicovou tůru v oblasti Králického Sněžníku s jednou nocí ve stanu za pravých zimních podmínek.

Nemusíte si brát dovolenou protože vyrazíme z Brna v sobotu brzy ráno a vrátíme se v neděli. Pokusíme se překonat hřeben obepínající údolí říčky Moravy, kerá pramení na svazích Králického Sněžníku (1424m.n.m.) a překonáme asi 23km. Z trasy se dá v případě nutnosti bezproblémů sejít na několika místech. V případě zájmu lze absolvovat i na skialp lyžích. 

Termín: 9. - 11.2.2018

Základní Cena: 1500 Kč při minimálním počtu 3 účastníků (Zálohou 50% z ceny si závazně rezervujte své místo na akci) help

 

Info

Pro koho je akce určená: Pro všechny kteří si přejí zažít zimní podmínky na horách (oblast Sněžníku je známá svým dlouhým chladným obdobím), chtějí si osvojit pohyb se sněžnicemi, vyzkoušet si zimní stanování. Akce je vhodná i pro ty kteří chtějí začít se skitouringem a místo sněžnic se vybaví lyžemi.

Počet účastníků: 1-10

Doprava: společně autem z Brna ( osmimístný klimatizovaný Ford Transit )

Ubytování: Jedna noc ve vlastním stanu, kdo chce tak v záhrabu, bivaku.

Stravování: Zajišťuje si každý sám. Najíst se můžeme po sestupu v restauraci.

 

Program

První den (sobota), brzy ráno odjezd z Brna, směr Králíky a Horní Morava kde zaparkujeme. Nastoupáme směrem na hřeben k vrcholu a rozhledně Klepáč 1144m, dále po haničním hřebeni směrem na Králický Sněžník 1424m kde v jeho blízkosti postavíme stany.

Druhý den překonáme Sněžník, dále vrchol Sušina 1321m na chatu Slaměnka a kolem sjezdovek zpět k autu. Kdo bude chtít tak se sveze dolů sedačkovou lanovkou. Následně návrat do Brna kam dorazíme v odpoledních hodinách.

 

Náročnost

Náročnost: 2 - mírně náročná. Větší náročnost může být způsobena nepříznivým počasím, větrem. Budeme se pohybovat z po otevřeném hřebeni. Náročnost nezvyšuje zimní táboření pokud budeme dobře vybavení!

Vybavení

Oblečení (kvalitní funkční oblečení), kukla na obličej a obuv do zimního horského terénu, batoh

Dále budeme potřebovat: lyžařské nebo alespoň sluneční brýle, jídlo vhodné na celodenní tůru, vařič+nádobí, zimní spacák, karimatka, stan (na dvojici), sněžnice (po domluvě zajistím), lyžařské hůlky (skládají turistické s širokým talířkem, termoska, čelovka