AKCE

GR 221 trek na Mallorce

O akci

Když jsem plánoval akce na rok 2018, chtěl jsem zařadit zcela nový trek, novou lokalitu. Přechod horského pohoří po tzv. „Stezce suchých kamenů“ v centrální části pohoří Serra de Tramuntana mi doporučil kamarád  který si trasu prošel po svém návratu z mise v Afghánistánu a byl spokojený - proběhl ji v celku na lehko za 4 dny. 

V plánu je přechod tohoto pohoří během 6 dnů, vzdálenost necelých 120km, se celkovým stoupáním 5400m a klesáním 5350m.

Stezku si projdeme co nejvíce na lehko v pohodovém tempu. Spát budeme pod hvězdami nebo celtou/stanem - kdo si co vezme. Mallorca se pyšní 300 slunečnými dny v roce! 

Trasa: https://www.outdooractive.com/de/fernwanderweg/spanien/gr-221-la-ruta-de-pedra-en-sec/7173249/#dm=1

Celý trek není nijak náročný a hory vysoké - prochází kolem chat i přes osady kde si můžeme dokoupit zásoby a hlavně zajistit pitnou vodu případně místní víno na večery pod hvězdami.

Termín: 10. - 17.6. 2018  (od neděle do neděle - celkem 8 dnů, z toho 6 na treku)

Základní Cena: 6000 Kč při minimálním počtu 3 účastníků (Zálohou 50% z ceny si závazně rezervujte své místo na akci) help

 

Info

Pro koho je akce určená: doporučuji všem kteří chtějí prozkoumat novou oblast, užít si zcela unikátní prostředí navíc mimo sezónu mimo vlny veder a turistů. Akce skvělá i pro ženy, pro starší děti. 

Počet účastníků: 3 - 7 

Doprava: letecky z Bratislavy, Prahy

Ubytování: všechny noci plánuji spát venku - budeme k tomu mít skvělou příležitost! S sebou proto karimatku-nejlépe pěnovou, letní spacák, přístřešek - celta, ultralehký stan, tarp. V případě pořeby se dá ubytovat v tur.chatách za cenu cca 11EUR.

Stravování: zajišťuje si každý sám. Vaření na vlastním vařiči. Zásoby je možné průběžně dokupovat ale mohou být vyšší ceny - základ doporučuji sbalit, nejlépe dehydrovanou stravu, musli atd. V místě pak dokoupíme pečivo, místní sušené salámy, sýr, víno atd.

 

 

Program

Poletíme nejlépe společně nebo podle toho jak se domluvíme. V každém případě sraz je na místě nejpozději v pondělí 11.6. 

Odlet 17.6. zpět do ČR

Fotky z treku zde: http://www.cejpek.com/2015/05/gr221-pohodicka-na-mallorce/ 

 

Náročnost

Náročnost: 2 -  středně náročná. Náročnost způsobená specifickým terénem, pohyb s batohem

 

 

Vybavení

Oblečení (kvalitní funkční oblečení), pevná outdoorová obuv(!)může být i nízká, batoh, tenká čepice na večer, ochrana proti slunci, pláštěnka(poncho)-nepromokavá bunda, krátké kalhoty nebo kalhoty s odepínacíma nohavicema, sandály. 

Dále budeme potřebovat: sluneční brýle, plavky, čelovka+náhradní baterie, opalovací krém, lahve na vodu optimálně 2litry, jídlo, vařič a nádobí, spacák a karimatka.  

(plynový vařič mohu zapůjčit, koupíte si pouze plyn)