AKCE

Putování Západními Tatrami s horským průvodcem, akce pro muže

O akci

Roháče osobně považuji za nejkrásnější část Tater. Travnaté svahy, po kterých se prohání vítr i ostrý skalní hřeben. Navíc toto období, jsou téměř liduprázdné. V plánu je ryze v mužském složení projít část hlavního hřebene, s nástupem ze Žiarské doliny. 

Během víkendu se pořádně projdem a vyčistíme hlavu. V mužské partě můžeme mlčet nebo pohovořit o zásadních tématech. Hory a pohyb, čistý vzduch a ryzost Západních Tater vše podpoří. 

Termín: V nabídce pro uzavřené skupiny dle domluvy

Základní Cena: 2500 Kč při minimálním počtu 3 účastníků (Zálohou 50% z ceny si závazně rezervujte své místo na akci) help

DSC01009

 

Info

Pro koho je akce určená: Pro muže různého věku, pro tátu se svým synem, pro ty kteří potřebují oddech od ruchů běžného dne a případně si “vědomě zanadávat” s ostatními. 🙂 Je to úleva! Z předchozích akcí je rozptyl témat obrovský, nebo se mlčí. Příležitost utřídit myšlenky i utužit tělo.

Počet účastníků: 3-12

Doprava: Individuální nebo společně s odjezdem z Brna, osmimístnou dodávkou. Nástup možný i kdykoliv po trase cesty Brno-Starý Hrozenkov.

Ubytování: První noc na Žiarské chatě, ve společné noclehárně na matracích ve vlastním spacáku, sprcha na žetony, k dostání u obsluhy. Cena 9EUR/os. Noc ze soboty na neděli – ve spacáku na karimatce, v horské kolibě. Bez elektřiny. Lze zatopit v kamnech.

Stravování: Zajišťuje si každý vlastní, k dispozici bude jeden vařič a bomba od průvodce. Každý vlastní nádobí. Snídaně na Žiarské chatě po domluvě.

 

Program

V pátek odjezd z Brna v 16/17 hodin, příjezd do ústí Žiarské doliny v Západních Tatrách a cesta na Žiarskou chatu, kde se ubytujeme (na chatu dorazíme kolem půlnoci)

V sobotu je možné na chatě posnídat a poté vyrazíme na hřeben ze strany přes Jalovecké sedlo 1858m.n.m. dále Príslop 2142m.n.m. a dále. Z hřebene sestoupíme do Žiarského sedla do Jamnické doliny a ke Kolibě Pod Pustým (Smrekom) a strávíme zde noc.

V neděli vystoupíme zpět do Žiarského sedla a odtud na vrchol Baranec 2184m.n.m., čímž překonáme výšku vrcholu Baníkov z předchozího dne. Z vrcholu pak dlouhým sestupem zpět k autu.

Po cestě autem zpět navštívíme stylovou kolibu, kde si pochutnáme na slovenské tradiční kuchyni.

Příjezd do Brna do 20:00

 

Náročnost

2/3 - středně náročné, na hřebeni místy jistící řetězy, exponované úseky. Nejvyšší bod cesty je Baníkov 2178m.n.m. V případě sněhu (viz foto konec října) upravím trasu.
Více o náročnosti akcí

 

DSC01084

Vybavení

Teplé a nepromokavé oblečení a pevná nepromokavá obuv do horského terénu, batoh cca 45-60l

Dále doporuřuji: teleskopické hůlky, sluneční brýle, čepice a rukavice, termoska 1 litr, osobní lékárnička, fotoaparát, jídlo, vařič+nádobí (vařič mohu zapůjčit), lahev na vodu  2 litry.

Povinné vybavení: čelovka, spacák, karimatka.