CO SE MNOU ZAŽIJETE

Můj vztah s horami se přirozeně projevuje i na mém průvodcování. Pokud se mnou vyrazíte, budu vám partnerem a průvodcem v setkání s netušeným magickým světem hor. Vyhledávám místa, která mají svou specifickou sílu, atmosféru a krásu. Místa, která mají silného ducha a to v různých ročních dobách. Pokud je to možné, vyhledávám čas a místo mimo davy turistů. Čas, kdy na hřebenech duní vítr a na hladinu horského jezera jemně padá déšť. Je to čas, kdy hory hovoří, kdy pronikají hlouběji pod oblečení a tím i hlouběji promlouvají k naší duši.

Jsem silně inspirován a pracuji s technikami školy Soulcraft® Billa Plotkina.

Nejsilnější okamžiky se ovšem nedají připravit předem a jsem přesvědčený, že co která skupina potřebuje, to dostane. Mým pracovním nástrojem, který posiluji praxí meditace, tantry, jógy, běháním a který hory a pobyt v nich umocňují, je přirozený cit pro prožívání v těle, vědomé propojování úrovně těla, s emocemi a myšlením. Jinak řečeno, pozoruji a učím se pracovat s pozicí těla, pohybem a emocemi ve vztahu k uvědomění si hlubších struktur. Tento upřený pohled skrze sebe sama je cestou ke spojení se se Zdrojem, propojení s božskou podstatou a nalezením nekonečeného zdroje energie a moudrosti.

Aktivity probíhají v současné době rámci Evropy.

Některé aktivity které mohu nabídnout:

- Vision quest, rituál hledání vize. Vison Quest je rozložen do čtyř dnů a obsahuje tradiční přístup domorodých kultur s moderními metodami. Obsahuje očistný rituál potní chýše, půst, bdění o samotě uprostřed přírody, rozmluvy přes hranice druhů. Vhodný jak pro ženy tak i muže. Dá se provozovat kdekoliv nerušení přílišnou civilizací a kde je ten “správný duch hory”.

- Výstupy na horské vrcholy, způsob jak se v dobré společnosti a s pomocí i lanové techniky (exponovaná místa, ledovec) vyjít někam, kam si klient sám netroufl a kde by se rád viděl a odkud by se rád podíval na “tak nepatrné starosti dole v údolí” . Vhodné pro Alpy. Vhodné pro období, kdy má člověk pocit, že si potřebuje pořádně provětrat plíce a být blíže k Bohu.

- Přechody pohoří, vhodné pro několikadenní akce jakým je přechod hřebene Nízkých Tater, celého hřebene Západních Tater, stejně tak pro přechody např. Polonin. Delší akce typu Rumunsko, Korsika, Ukrajina. Na delších přechodech se spojuje vlastně vše z předchozích bodů, někdy může přijít i krátkodobé “posvátné ztracení se”, byť nedobrovolně, jako silná technika právě v Soulcraftu®. 🙂 Lze podnikat různě intenzivně podle složení skupiny.

- Posvátná chůze tzv. “walkabout”, za tímto se skrývá prosté kráčení většinou na dlouhé vzdálenosti. Jednoduchá praxe ovšem o nic méně silná. Smyslovou deprivací a únavou, se odkrývá spousta věcí, které v “běžném režimu” lze snadno přehlížet. Je to příležitost vést dlouhý dialog sám se sebou, kdy průvodce může naplnit svou roli jen svou přítomností a tím že zná cíl. Nebo je příležitostí pro sdílení osobního příběhu. Okolní příroda proces jen umocňuje.

- Akce pro dospívající kluky a jejich táty. V dnešní době již neexistuje tolik důležitý přechodový rituál do dospělosti a přijmutí mladíka mezi muže. Tuhle roli plnil “strýc”, nikoliv otec. Beru na sebe roli “strýce” či kmotra, průvodce nepohodlím a někým kdo mladíka podpoří v jeho silných stránkách a uvítá u ohně mezi muži.

- Zážitkové pobyty pro děti i jejich rodiče. Jsem táta dvou holčiček a hledám způsoby, jak je něco užitečného naučit. Pokud je nás víc, tím lépe. Projektem, který byl již spuštěn, je Škola malého stromu, zaměřeného na pobyt v přírodě se všemi dovednostmi pro přežití.

- Akce podle vašeho přání, naplánuji tůru, akci, kam si přejete vyrazit a upřednostníte přítomnost průvodce.

Dále zajištěné cesty tzv. ferraty, kde mě vždy potěší, že i na tomto typu akce, pokud je skupina otevřená, lze zažít dojemné okamžiky.

Co znamená vlastně setkání se s duší? Jsou to okamžiky “pohnutí” a velkého klidu. Často přichází pocit, kdy si říkám: “Aha, takhle to tedy je”. Chvíle projasnění a současně propojení na vyšší i nižší úrovni sebe sama. Je to stav, ze kterého se nechce, ale který se pravidelným cvičením dá prodlužovat. Mnoho kultur věří, že všechnu moudrost můžeme čerpat ze svého nitra. Pro více vnímavé je to stav, kdy pokládají otázky a mají okamžité odpovědi. Věřím, že skrze duši dokážeme komunikovat přímo s Bohem.