O MNĚ

Jan Harnoš - jsem horský průvodce, běžec dlouhých tratí, horolezec, žák balijského holymana, praktikuji a nalézám skrze hluboké prožitky a zkoumám přehlédnutelné detaily.
 
Jsem táta dvou dcer Emily a Kayly, autor e-booku o zkušenosti muže na rodičovské dovolené, oceněného Ligou otevřených můžů LOM "Táta roku 2014".
 
Bloguji o mužském hledání vize, duchovním životě muže, přírodě a archetypech, ovlivněný školou Soulcraft Billa Plotkina.
 
Manžel netradiční podnikatelky a výjimečné ženy Lucie.

Proč to dělám

“Když hory hovoří, moudří muži naslouchají.”

John Muir

Jmenuji se Honza Harnoš, jsem ženatý a táta dvou dcer.

honza-a-luckaHory mě léta učí naslouchat téměř neslyšnému šepotu mé vlastní duše a ten hlas i způsob, jakým a kdy se mnou duše mluví, mi učaroval.

Co znamená naslouchat šepotu duše? Duše s námi má dobrý plán. Je nám zdrojem netušené síly a inspirace.

Vnímám přírodu jako zdroj velmi hluboké moudrosti, kde máme možnost být velice blízko Bohu a tím i velice blízko své vlastní podstatě, mít možnost získat vnitřní rovnováhu.

Pokud se chopíme příležitosti být intenzivně sami se sebou a vypadneme z "běžného režimu", uděláme tím první a možná někdy i nejtěžší krok.

Cokoliv dalšího je darem sobě samému - od aktivního odpočinku a získání nových dovedností, až po hlubší prožitky, naplnění touhy být jen mlčky sám v sobě - v tom všem vás na mých akcích rád podpořím.

dumJsem proto průvodcem, který vás s minimální mírou rizika provede procesem setkání se sebou, s vlastní duší.

Průvodcem, který zajistí materiál, informace a nabídne své zkušenosti v tom, aby vám hory mohly ukázat maximum ze své krásy.

Jsem průvodcem, který šel stejnou cestu před vámi a můžu rozeznat některá znamení hor, pracovat s intenzitou celého procesu, číst terén a pohlídat, aby v závěru dne přišel klid a pohoda na horské chatě či venku u ohně jen tak pod hvězdami.

 

“Nejpřímější cesta do všehomíra vede přes temný les.” John Muir