REFERENCE

"Putování Západními Tatrami v mužském kruhu": Byly to dny nabité silnou-chlapskou energií a já si užíval harmonii přátelství, podpory a sdílení. Nasával jsem nespoutanou sílu hor, krásy vodopádů a panenské krajiny Západních Tater. Na hřebenech hor jsem soustředil myšlenky čistě jen a jen na přežití, následoval jsem cestu po zamrzlém kamení a zledovatělém sněhu ve všudypřítomné mlze a zjišťoval, jak je silná moje víra a láska. Naprosto souhlasím se zbytkem výpravy, kdy jsme se bavili o tom, že hory mají ženskou energii. A my se jednu z nich snažili dobít. Hora nám ukázala, že ji nejsme hodni a my nebyli, nebyli jsme připraveni na její zdrcující sílu. Její proměnlivost nás fascinovala. Domníval jsem se, že najdu odpovědi na tíživé otázky v mém životě. Odpověď byla: žij tady a teď, nebo tak, jak je to v japonské kaligrafii: 一期一会 (Iči-go-iči-e), což je přesně v překladu "jeden čas, jedno setkání" ale radši mám překlad "každý okamžik je neopakovatelný". Vzpomínám na okamžik, kdy jsem na vrcholu hory vzpřímeně stál na hraně skály, na převisu, pod který byla jen hustá mlha, bílá hloubka a občas se jen ukázaly ostré výběžky hřebene. Tam jsem roztáhnul doširoka ruce a pustil všechny starosti a strachy do vichřice. Poděkoval jim a propustil je, odeslal je do vichru, "nepotřebuji vás, žiji svobodně, to je můj záměr a cíl". V době odjezdu z Tater bylo tělo 100% vyčištěné od stresů a strachů.

Václav F.

Na akci Hledání vize to pro mě byla především v pospolitosti prožitá svoboda, rovnost a bratrství. Otevřený komunikační prostor. Uvědomil jsem si, jak úzká je někdy má komfortní zóna, že si kvůli ní často nedokážu užívat prosté radosti života, nahlídl příčiny s ní spojených strachů. Rozumem jsem vyhrál sázku, abych následně zjistil, jak špatným pánem rozum může být a jak snadno je poražen intuicí. Zjistil jsem, že mám anděla, vybral si zvířecího spojence, pokorně se odevzdal náruči lesa a byl jím vyléčen. Na chvíli jsem získal zpět část své moci, dopříště ji budu hledat v jednoduchosti.

Ondřej S.

"...Moje hledání vize směřuje k tomu, abych se vrátil sám k sobě, tam je vše skryto. ...Jenom se k tomu vrátit."
"...Najdi si práci/činnost, ze které se budeš domů vracet odpočatý."
"...Zaměř se na svůj záměr a důvěřuj své intuici, svému vnitřnímu hlasu - vždyť sis včera "při hře" ověřil, že funguje..."
"...A žij s pokorou ke všemu a všem, neboť smysl je všudezdejší..."
"...Shoď všechny své starosti ze svých zad, neboť nejsou Tvé, patří jen a pouze Tvému egu - falešnému já. Sám o sobě jsi čistý, spojený se Zdrojem."

Olda J.